DSC0219929 kwietnia 2024 r. w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury wystawione zostały dwa przedstawienia teatralne pt. "Wiedźma" i "Strzyga" w wykonaniu Grupy Teatralnej z Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Spektakle obejrzała młodzież z pasłęckich szkół podstawowych i liceów, która wypełniła salę po brzegi.

Gratulujemy wszystkim aktorom!

Bez tytułuW sobotę 27 kwietnia 2024 r. na deskach sceny sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury, zgromadzona licznie publiczność obejrzała sztukę teatralną pt. "Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna" w wykonaniu Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Widzowie mieli okazję zobaczyć jak może zabrzmieć „Hamlet” w zderzeniu z małomiasteczkowymi realiami. Jak z tekstem Szekspira poradzili sobie mieszkańcy Głuchej Dolnej? Jak się okazało, tragikomiczne losy bohaterów coraz bardziej zaczęły przypominać historie postaci ze stron szekspirowskiego „Hamleta”.

Bez tytułuW dniu wczorajszym 25.04.2024 w ramach XII Pasłęckiej Wiosny Teatralnej odbyły się dwa seanse spektaklu teatralnego pt. "Przygody Kota" oraz dwa spektakle przedstawienia pt. "Serce z Internetu". W tym dniu odwiedziło nas łącznie 900 dzieci i młodzieży z pasłęckich placówek szkolnych. Aktorzy z Poznańskiego Teatru Aktora zaprezentowali swoje spektakle z największym kunsztem, przekazując przy tym mądre i wartościowe treści skierowane do młodszego widza.

Pasł Wiosna T Wiedźma 24042024 054Wspaniałymi przedstawieniami rozpoczęła się w dniu wczorajszym 24.04.2024, XII Pasłęcka Wiosna Teatralna. Na scenie sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się aktorzy naszej Grupy Teatralnej prowadzonej przez Marcina Tomasika z premierowymi spektaklami pt. "Wiedźma" i "Strzyga". Były to historie opowiadające genezę pierwszej Czarownicy oraz Strzygi. Spektakl powstał na podstawie Mitologii Słowiańskiej.

 

Reżyseria i adaptacja: Marcin Tomasik
Obsada: Aniela Dziemidowicz, Amelia Markiewicz, Oliwia Wiśniewska, Zosia Rzymska, Kasia Mazuryk, Karolina Ławrynowicz

Gratulujemy wszystkim aktorom!