DSC08793W sobotę, 11 listopada 2023 roku obchodziliśmy 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Pasłęku uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 mszą świętą za Ojczyznę w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, celebrowaną przez ks. Proboszcza Dariusza Kułakowskiego i kapelana strażaków ks. Daniela Pałkowskiego. Po mszy odbył się przemarsz z 50 metrową flagą Polski. Flagę uroczyście i z dumą nieśli uczniowie klas mundurowych pod kierunkiem majora Bolesława Czechowskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz dyrektora szkoły Pana Mariana Matuszczaka. Wszyscy obecni przeszli pod pomnik upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i wieńców, zapalenie zniczy oraz przemówienia zaproszonych gości.

DSC08269 mmmW dniu 24 sierpnia 2023 r. Zespół Folklorystyczne "Pasłęczanie" otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół podczas swojej 40 letniej działalności artystycznej uczestniczył w wielu festiwalach, konkursach oraz koncertach w sposób wzorowy reprezentując naszą gminę. "Pasłęczanie" są ambasadorem i dumą społeczności Miasta i Gminy Pasłęk, którzy pielęgnują tradycję i kulturę, a ich 40 letnia działalność zaowocowała licznymi osiągnięciami.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pasłęczanie Jeziorany 15.07.23Dnia 15.07.2023 r. Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie” wziął udział w XXXVIII Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych Warmii i Mazur w Jezioranach. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym, barwnym korowodem artystów, który przeszedł z Ośrodka Sportu i Rekreacji do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DSC06507 2 mMiło jest nam poinformować, że działający przy Pasłęckim Ośrodku Kultury Zespół Folklorystyczny „Pasłęczanie” zaprezentował się w Kurzętniku podczas "XII Przeglądu Zespołów Ludowych". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas zbliżającego się przeglądu kapel i zespołów śpiewaczych w Jezioranach, który odbędzie się 15 lipca 2023 r.

vvvZespół Folklorystyczny "Pasłęczanie" poszukuje akordeonisty. Osoby zainteresowane zapraszamy w poniedziałki o godz. 16:00 do galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury na próby zespołu.