koncert al sBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na „Artystyczne Lato Pasłęk 2022”:

Koncert zespołu „Trąba Deluks”
10 lipca godz. 17:00
Park Rekreacyjno – Edukacyjny na placu Tysiąclecia


WSTĘP WOLNY


W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY ZAPRASZAMY DO SALI WIDOWISKOWO-KINOWEJ PASŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY

 

„Trąba Deluks - siedmioosobowa kapela jazzowo/folkorystyczno/pankowa grająca niezidentyfikowany rodzaj muzyki w połowie improwizowanej, w połowie ściśle zaaranżowanej. Co się na koncercie wydarzy - nie wiadomo. Może być głośno, a może być cicho. Może będzie wolno, a może będzie szybko. Romantycznie lub z pazurem. Się tego określić nie da, dopóki się nie stanie na scenie i wyda pierwszego dźwięku, a publika nie jęknie z zachwytu. Wtedy idzie samo, a teraz .... nie ma co planować. Jedyne co jest pewne, to nieustanna zmienność muzyki. Drugie, co możemy zapewnić to śpiewność melodii. Trzecie, to wspólne dzikie zwierzęce improwizacje.
Zespół gra autorskie kompozycje, w których nieustannie przeplata się garażowy cios sekcji rytmicznej i melodyka dęciaków, a wszystko spaja dżezowa harmonia oraz pierwiastek ludowy.


Składzik, wiadomo: Wojtek Haza na klarneciku, Szymon Zuehlke obsługuje saksofoniki, Marek Łukaczyk w byczka dmucha, Radek Szewczyk szarpie we wiosło, Marcin Siekierka basuje, Michał Ligęza w bębenki tłucze, a Bartek Krzywda na klawiorkach się produkuje.”

Bartosz Krzywda