DSC09573W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. odbył się kolejny koncert z cyklu "Artystyczne Lato Pasłęk 2022". Na scenie w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym na Placu 1000-lecia wystąpił zespół Knitter's Jazz Band.

bez idola - koncert w ramach Artystycznego Lata 2022Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na „Artystyczne Lato Pasłęk 2022”.

W ramach "Artystycznego Lata" odbędzie się koncert piosenki turystycznej i studenckiej w wykonaniu zespołu "Bez Idola", który odbędzie się 14 sierpnia o godz. 17:00 w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym

PASŁĘCKI OŚRODEK KULTURY INFORMUJE, ŻE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD NAS, NASTĘPUJE ZMIANA ZESPOŁU, KTÓRY WYSTĄPI JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ O GODZ. 17 W PARKU REKREACYJNO - EDUKACYJNYM: ZAPRASZAMY NA KONCERT ZESPOŁU "KNITTER'S JAZZ BAND"!

teatr24 lipca 2022 r. na Scenie przy Zamku odbył się plenerowy spektakl teatralny pt. " Nocny portier i kobieta finalna" Anny Burzyńskiej.

Znakomita gra aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu: Kariny Węgiełek i Artura Hauke zgromadziła liczną publiczność. 

Pracujący w dużej firmie portier – wieczny pechowiec, który nie jest nawet w stanie nagrać ostatniego pożegnania na automatyczną sekretarkę matki – decyduje się odejść z tego świata. Ostateczny krok przerywa wpadająca ni stąd ni zowąd atrakcyjna kobieta. Nazywa siebie Kobietą Finalną, bowiem każdy jej kolejny mężczyzna traci życie, a to z powodu wypadku, a to zawału. Kobieta ma dosyć ciągnących się za nią zgonów i, żeby przerwać złą passę, postanawia związać się z największym pechowcem w mieście. Google wskazuje jej Portiera, któremu oświadcza, że następnego dnia wprowadzi się do jego mieszkania, wezmą ślub i urządzą wesele.

 

al teatr sBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Artystyczne Lato Pasłęk 2022 z Teatrem im. A. Sewruka z Elbląga.

W ramach "Artystycznego Lata" odbędzie się cykl wydarzeń kulturalnych na Scenie przy Zamku na placu św. Wojciecha:

- 24 lipca 2022 godz. 19:00 - Sztuka teatralna "Nocny portier i kobieta finalna" A. Burzyńskiej

Obsada: Karina Węgiełek, Artur Hauke
Opis: Pracujący w dużej firmie portier – wieczny pechowiec, który nie jest nawet w stanie nagrać ostatniego pożegnania na automatyczną sekretarkę matki – decyduje się odejść z tego świata. Ostateczny krok przerywa wpadająca ni stąd ni zowąd atrakcyjna kobieta. Nazywa siebie Kobietą Finalną, bowiem każdy jej kolejny mężczyzna traci życie, a to z powodu wypadku, a to zawału. Kobieta ma dosyć ciągnących się za nią zgonów i, żeby przerwać złą passę, postanawia związać się z największym pechowcem w mieście. Google wskazuje jej Portiera, któremu oświadcza, że następnego dnia wprowadzi się do jego mieszkania, wezmą ślub i urządzą wesele. Jaki będzie finał tego dość nietypowego spotkania?

DSC09162 aW piątek 15 lipca 2022 r., w Kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, odbył się koncert solistki Katarzyny Zawady w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wraz z dyrygentem Tadeuszem Wicherkiem. Koncert został zorganizowany w ramach Elbląg Music Festival, którego partnerami był Urząd Miejski w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury. Podczas koncertu widzowie mieli okazję usłyszeć nie tylko najsłynniejsze piosenki Anny German w języku polskim i włoskim, ale także własne kompozycje Katarzyny Zawady oraz największe przeboje Anny Jantar, przy których publiczność śpiewała wspólnie z artystką. Wiele z utworów połączył temat miłości. Występ wybitnych muzyków przyciągnął liczną publiczność a cały koncert zakończony został długimi oklaskami i owacjami na stojąco.  Na zakończenie koncertu Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski podziękował artystce, dyrygentowi oraz orkiestrze za piękny występ w Pasłęku.