Koncert z okazji Dnia Matki

dzien matki 2023 mBurmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają na koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 24 maja (środa) o godz. 17:00 w sali widowiskowo-kinowej POK.

Wystąpi przed Państwem Katarzyna Zawada w repertuarze światowych przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej oraz klasycznej (operetka, pieśń).

Wstęp wolny!

KATARZYNA ZAWADA foto.maciej szczurek 1KATARZYNA ZAWADA

– absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka. Swój warsztat muzyczny (wokalny i pianistyczny) kształci od 5 roku życia. Ukończyła klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie oraz Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.

Katarzyna jest laureatką Złotej Eurydyki – I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anna German, Moskwa 2015. Koncertuje w kraju i za granicą m. in. na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie, Wielkiej Brytanii. Z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w kraju i poza jego granicami wykonuje twórczość Anny German. Wydała płyty – Niezapomniane przeboje Anny German, Niezapomniane przeboje Anny Jantar oraz Najpiękniejsze kolędy. W grudniu 2021 roku wydała swój debiutancki album „Echa miłości”, który powstał wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Animatorka kultury, dyrygent chóru „Cantare”, kierownik muzyczny zespołu salonowego oraz kapeli ludowej w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach
i widowiskach plenerowych. Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu
i Starosty Pleszewskiego. W roku 2017 otrzymała Brązową Odznakę Honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej Związku.

W swoim repertuarze ma polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, arie operowe, operetkowe, oratoryjne i kantatowe, utwory musicalowe, a także wiele dzieł sakralnych. Prezentuje również autorskie programy pamięci Anny German, Anny Jantar, Violetty Villas, a także program dwudziestolecia międzywojennego i pieśni patriotycznych wraz z zespołem Classic Modern, którego jest założycielką.