orkiestra osp 95 lat 24042022 036W sobotę 23 kwietnia 2022 r. odbył się koncert promujący płytę Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej oraz uroczysty jubileusz 95-lecia Orkiestry. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego, następnie Orkiestra przeszła w uroczystym pochodzie pod Dom Kultury, w którym odbył się koncert, podczas którego zebrani goście mieli okazję posłuchać utworów o charakterze patriotycznym i rozrywkowym.

plakat 2 sBurmistrz Pasłęka serdecznie zaprasza na koncert promujący płytę Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Pasłęckiej oraz Jubileusz 95-lecia Orkiestry, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku; o godzinie 16:00 zapraszamy na mszę św. w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego a o godz. 17:00 na koncert w Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej.

 

 Wydanie płyty dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

orkiestra parafialna z zielonki pasłęckiej - koncert 05.11.215 listopada 2021 roku w Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej odbył się koncert promujący płytę Parafialnej Orkiestry Dętej z Zielonki Pasłęckiej. Płyta która została wydana przy współudziale pasłęckiego samorządu. Obecny na uroczystości Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski oraz Wicestarosta Ryszard Zając złożyli na ręce kapelmistrza orkiestry Andrzeja Krasińskiego gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich członków orkiestry za podjęty trud i pracę włożoną w nagranie płyty. Podziękowania od Burmistrza Pasłęka otrzymali również ks. proboszcz dr Karol Dąbrowski i ks. kanonik Czesław Drężek.

plakat - koncert parafialnej orkiestry dętej w zielonce pasłęckiejBurmistrz Pasłęka serdecznie zaprasza na koncert promujący płytę Parafialnej Orkiestry Dętej z Zielonki Pasłęckiej, który odbędzie się w piątek 5 listopada 2021 roku o godzinie 19:00 w Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej.

000fff

Już po raz czwarty 11 lipca 2021 r. w Zielonce Pasłęckiej odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W uroczystości udział wzięli: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając, Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, dowódca i żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci oraz mieszkańcy Zielonki Pasłęckiej i okolic.