traba 23 mBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na „Artystyczne Lato Pasłęk 2023”:

Koncert zespołów: „Trąba Deluks” oraz "Czas na rewolucję"
2 lipca godz. 17:00
Park Rekreacyjno – Edukacyjny na placu Tysiąclecia

WSTĘP WOLNY

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY ZAPRASZAMY DO SALI WIDOWISKOWO-KINOWEJ PASŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY

 

Trąba Deluks - siedmioosobowa kapela jazzowo/folkorystyczno/pankowa grająca niezidentyfikowany rodzaj muzyki w połowie improwizowanej, w połowie ściśle zaaranżowanej. Co się na koncercie wydarzy - nie wiadomo. Może być głośno, a może być cicho. Może będzie wolno, a może będzie szybko. Romantycznie lub z pazurem. Się tego określić nie da, dopóki się nie stanie na scenie i wyda pierwszego dźwięku, a publika nie jęknie z zachwytu. Wtedy idzie samo, a teraz .... nie ma co planować. Jedyne co jest pewne, to nieustanna zmienność muzyki. Drugie, co możemy zapewnić to śpiewność melodii. Trzecie, to wspólne dzikie zwierzęce improwizacje.
Zespół gra autorskie kompozycje, w których nieustannie przeplata się garażowy cios sekcji rytmicznej i melodyka dęciaków, a wszystko spaja dżezowa harmonia oraz pierwiastek ludowy.

 

Składzik, wiadomo: Wojtek Haza na klarneciku, Szymon Zuehlke obsługuje saksofoniki, Marek Łukaczyk w byczka dmucha, Radek Szewczyk szarpie we wiosło, Marcin Siekierka basuje, Michał Ligęza w bębenki tłucze, a Bartek Krzywda na klawiorkach się produkuje.”

Bartosz Krzywda

 

 

"Czas na rewolucję" - pasłęcki zespół grający autorską muzykę rockową oraz covery rockowe i rock & roll. Założycielem jest były członek zespołu Holland - Andrzej Dragan.

Skład zespołu:
Andrzej Dragan - wokal, gitara
Janek Dragan - perkusja
Adam Dragan - gitara basowa

https://www.youtube.com/watch?v=_ukhEqp2I5s