bez idola - koncert w ramach Artystycznego Lata 2022Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na „Artystyczne Lato Pasłęk 2022”.

W ramach "Artystycznego Lata" odbędzie się koncert piosenki turystycznej i studenckiej w wykonaniu zespołu "Bez Idola", który odbędzie się 14 sierpnia o godz. 17:00 w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym

PASŁĘCKI OŚRODEK KULTURY INFORMUJE, ŻE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD NAS, NASTĘPUJE ZMIANA ZESPOŁU, KTÓRY WYSTĄPI JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ O GODZ. 17 W PARKU REKREACYJNO - EDUKACYJNYM: ZAPRASZAMY NA KONCERT ZESPOŁU "KNITTER'S JAZZ BAND"!

 

Formacja Retro Piosenki Knitter’s Band:
 
Autorski koncert „Z Piosenką od Paryża do Broadway’u” elbląskiego barda Romana Apoloniusza Knitter jaki się odbył w 2016 r. w sali Biblioteki Elbląskiej był początkiem Formacji Piosenki Jazzowej Knitter’s Jazz Band złożonej z doświadczonych muzyków z Elbląga oraz Pasłęka.                                        
 
Po dwóch latach w 2018 r. lider formacji przedstawił kolejny autorski koncert „Historia Wiecznie Zielonych Piosenek Old Jazzu i Latin Jazzu” złożony z evergreenów światowej piosenki swingowej oraz latino jazzu. Program został zaprezentowany m.in. na  XXI Letnim Salonie Muzycznym Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz na koncercie finałowym „Artystyczne Lato Pasłęk 2018”.
 
Od koncertu na III Gali Wolontariatu w 2018 powyższy program jest poszerzany o repertuar polskiej piosenki swingowej okresu międzywojennego oraz polskiej retro piosenki toteż przyjmując nazwę Formacja Retro Piosenki Knitter’s Band w składzie:
Izabela Charmuszko  wokal
Stanisław Żylis  bass
Wojciech Szewczyński  instrumenty perkusyjne
i lider Knitter’s Band,- Roman Apoloniusz Knitter - gitara jazz’owa i wokal.
 
Zespół nawiązał współpracę muzyczną ze znanymi sideman’ami 
- Łukasz Pacer - saksofon tenorowy, altowy i sopranowy,
- Ggrzegorz Jundził - instrumenty klawiszowe
 
ŚPIEWAMY I GRAMY:  Autorskie programy koncertowe, w których występują największe uznane w świecie evergreen’y wszech czasów począwszy od Broadway’u i polskiej piosenki swingowej okresu międzywojennego do polskiej retro piosenki. Repertuar piosenki jazzowej w rytmach swingu czy latin jazzu (bossa novy) zawsze był synonimem wolności.                              
 
Stałą siedzibą Formacji Piosenki Jazzowej Knitter’s Jazz Band jest Pasłęcki Ośrodek Kultury.
    

 

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

W przypadku niesprzyjającej pogody zapraszamy do sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.