al teatr sBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Artystyczne Lato Pasłęk 2022 z Teatrem im. A. Sewruka z Elbląga.

W ramach "Artystycznego Lata" odbędzie się cykl wydarzeń kulturalnych na Scenie przy Zamku na placu św. Wojciecha:

- 24 lipca 2022 godz. 19:00 - Sztuka teatralna "Nocny portier i kobieta finalna" A. Burzyńskiej

Obsada: Karina Węgiełek, Artur Hauke
Opis: Pracujący w dużej firmie portier – wieczny pechowiec, który nie jest nawet w stanie nagrać ostatniego pożegnania na automatyczną sekretarkę matki – decyduje się odejść z tego świata. Ostateczny krok przerywa wpadająca ni stąd ni zowąd atrakcyjna kobieta. Nazywa siebie Kobietą Finalną, bowiem każdy jej kolejny mężczyzna traci życie, a to z powodu wypadku, a to zawału. Kobieta ma dosyć ciągnących się za nią zgonów i, żeby przerwać złą passę, postanawia związać się z największym pechowcem w mieście. Google wskazuje jej Portiera, któremu oświadcza, że następnego dnia wprowadzi się do jego mieszkania, wezmą ślub i urządzą wesele. Jaki będzie finał tego dość nietypowego spotkania?

 

- 7 sierpnia 2022 godz. 19:00 - koncert "Zaraz świt" - wg scenariusza Krzysztofa Żabki wraz z zespołem, z udziałem Mikołaja Ostrowskiego, Eweliny Bemnarek i Natalii Krystowskiej

Będzie to historia spleciona z muzyki i poezji, rodzaj śpiewanego spektaklu, w którym usłyszymy teksty przede wszystkim Tadeusza Nowaka, z muzyką m.in. Piotra Roguckiego i Waldemara Koperkiewicza. Ten narracyjny koncert w reżyserii Krzysztofa Żabki powstał z inspiracji realizmem magicznym obecnym w poezji i prozie Tadeusza Nowaka.