ARTYSTYCZNE LATO PASŁĘK 2022 z Teatrem im. A. Sewruka z ElblągaBurmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Artystyczne Lato Pasłęk 2022 z Teatrem im. A. Sewruka z Elbląga.

W ramach "Artystycznego Lata" odbędzie się cykl wydarzeń kulturalnych na Scenie przy Zamku na placu św. Wojciecha:

 

- 3 lipca 2022 godz. 19:00 - Sztuka teatralna - "Karol" S. Mrożka

Obsada: Mikołaj Ostrowski, Jerzy Przewłocki, Dariusz Siastacz
Opis:
„Karol" to jedna z pierwszych sztuk Mrożka. Do lekarza okulisty przychodzą dziadek i wnuczek. Dziadkowi - zapalonemu myśliwemu, niestety, popsuł się wzrok, co uniemożliwia mu polowanie na grubego zwierza... człowieka imieniem Karol. Lekarz wpada w pułapkę, ponieważ gościom wydaje się, że to właśnie on jest tym owym Karolem... Ofiara próbuje się ratować. Będzie dość absurdalnie, ale taki właśnie jest Mrożek, u którego czarny humor jest często na pierwszym miejscu.

 

- 24 lipca 2022 godz. 19:00 - Sztuka teatralna "Nocny portier i kobieta finalna" A. Burzyńskiej

Obsada: Karina Węgiełek, Artur Hauke
Opis:
Pracujący w dużej firmie portier – wieczny pechowiec, który nie jest nawet w stanie nagrać ostatniego pożegnania na automatyczną sekretarkę matki – decyduje się odejść z tego świata. Ostateczny krok przerywa wpadająca ni stąd ni zowąd atrakcyjna kobieta. Nazywa siebie Kobietą Finalną, bowiem każdy jej kolejny mężczyzna traci życie, a to z powodu wypadku, a to zawału. Kobieta ma dosyć ciągnących się za nią zgonów i, żeby przerwać złą passę, postanawia związać się z największym pechowcem w mieście. Google wskazuje jej Portiera, któremu oświadcza, że następnego dnia wprowadzi się do jego mieszkania, wezmą ślub i urządzą wesele. Jaki będzie finał tego dość nietypowego spotkania?

 

- 7 sierpnia 2022 godz. 19:00 - koncert "Zaraz świt" -  wg scenariusza Krzysztofa Żabki wraz z zespołem, z udziałem Mikołaja Ostrowskiego, Eweliny Bemnarek i Natalii Krystowskiej

Będzie to historia spleciona z muzyki i poezji, rodzaj śpiewanego spektaklu, w którym usłyszymy teksty przede wszystkim Tadeusza Nowaka, z muzyką m.in. Piotra Roguckiego i Waldemara Koperkiewicza. Ten narracyjny koncert w reżyserii Krzysztofa Żabki powstał z inspiracji realizmem magicznym obecnym w poezji i prozie Tadeusza Nowaka.