XIII WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYKI ROZRYWKOWEJ

88.jpgZ roku na rok obserwuje się wzrost poziomu artystycznego zespołów muzycznych biorących udział w zmaganiach konkursowych. Zawdzięczamy to przede wszystkim Radiu Olsztyn , które objęło patronatem medialnym Konkurs i funduje nagrodę główną w formie sesji nagraniowej dla najlepszego zespołu. Na scenie pasłęckiej w poprzednim i obecnym roku wystąpiły zespoły z różnych stron Polski; konkurs o zasięgu wojewódzkim przekształcił się samoistnie w ogólnopolski. Konkurs nie odbyły by się bez wsparcia finansowego i rzeczowego następujących darczyńców:
· Radio Olsztyn
· Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych i Technicznych „MARBUD” z Torunia
· Braniewsko- Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku
· Sery ICC Pasłęk Sp. z o.o.
· Zakład Produkcji Tektur i Opakowań – Arkadiusz Cebula
· Firma Handlow-Usługowa – Jolanta Paluch
· Przedsiębiorstwo Usług Wodno-Kanalizacyjnych Jednostka Operacyjna w Pasłęku
· Grupa Handlowa „Żywiec”
· „Elzet” – Elżbieta i Zdzisław Zarzeka
· Multikino z Elbląga
TEGOROCZNI LAUREACI
Grand Prix otrzymał MAJESTIC z Gdańska. Fundatorem, jak już wspomniano, jest Radio Olsztyn. Pierwszą nagrodę Burmistrza Pasłęka przyznano zespołowi KRAINA MRIJ z Pieniężna, drugą nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymał DELACORE z Mińska Mazowieckiego, a trzecią Dyrektora POK, zespół THE WHEELER’S BAND z Ostródy. Komisja wyróżniła LOS ALAMOS z Mińska Mazowieckiego.
Po raz trzeci gwiazdą wieczoru był zespół CLASSIC.
Dla dzieci i zainteresowanych dorosłych zorganizowano konkursy. Konkurs plastyczny na logo festiwalu zwyciężyli: w grupie przedszkolnej I miejsce Wiktoria Szepeta, wyróżnienie Filip Laskowski oraz najmłodsza (1 rok 3 m-ce) uczestniczka konkursu Julia Grudnowska. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Masłowski, wyróżnienia: Daria Huk, Alicja Brzezińska. Jurorom szczególnie przypadł do gustu projekt na logo festiwalu wykonany przez panią Monikę Karasiewicz – Laureatkę konkursu w kategorii dorośli. Wyróżnienie otrzymał pan Radosław Lomott. Poza konkursem plastycznym w przerwach między występami zespołów odbywały się też gry i zabawy sportowe dla dzieci (piłka kocykowa, wyścigi taczek itp.) .Każdy z uczestników zabaw otrzymał od organizatorów słodki upominek.
Serdecznie dziękujemy Policji pasłęckiej, Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku oraz Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem pasłęczan podczas imprezy, która niezależnie od organizatorów przedłużyła się w czasie, za co bardzo przepraszamy mieszkańców, którzy pragnęli w tym czasie odpocząć