Rysunek1

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Łukiewskiej, Anny Panek oraz Benedykta Kroplewskiego pt.     „3 po 3”, który odbędzie się 19 listopada 2015 r. o godz. 18:00               w galerii Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Oprawę muzyczną podczas wernisażu zapewni Jerzy Mudry - skrzypce.

 


Ewa Łukiewska – Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby,               w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza. Dyplom uzyskała         w 1981 r. z tkaniny w pracowni prof. Józefy Wnukowej. Brała udział w ponad 160 wystawach zbiorowych, a także otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Od 1989 roku uczestniczyła w kilkudziesięciu międzynarodowych plenerach i sympozjach artystycznych. Prace w zbiorach: Muzeum Narodowego w Gdańsku, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum w Lęborku, w kolekcji „Small pieces for Europe” - Bebington-England, oraz w obiektach publicznych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Równolegle do tkaniny artystycznej zajmuje się malarstwem, rysunkiem a także realizacjami z papierem czerpanym.

Anna Panek – Ukończyła Wyższą Szkołę Plastyczną w Łodzi na Wydziale Grafiki w 1989 roku. Promotor – prof. Bogusław Balicki. Zajmuje się malarstwem (akryl, olej, techniki własne), rysunkiem, grafiką projektową i projektowaniem wnętrz. Brała udział w wielu wystawach                  i plenerach malarskich w kraju i za granicą. 

Benedykt Kroplewski – Studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP                 w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Brał udział w wielu wystawach                  i plenerach w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Niemchech, Włoszech, USA, Szwecji, Litwie, Rosji, Łotwie. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany.

 

 

 


3 po 3

 

Malarstwo: przedstawienie w dwóch wymiarach rzeczy zupełnie nieciekawych w trzech wymiarach.
Ambrose Bierce

Dzieło sztuki jest odbiciem świata oglądanym przez temperament.
Emil Zola

Sztuka jest sposobem wybaczania światu zła i chaosu.
Leszek Kołakowski