plakat kniter sARTYSTYCZNE LATO 2020 - KNITTER'S BAND
 
Tegoroczna edycja Artystycznego Lata będzie inna niż te minione. Jej organizacja będzie ograniczona przepisami sanitarnymi. Będzie obowiązywał limit osób, ograniczona ilość miejsc siedzących, ale za to będą obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk, ograniczenie przestrzeni widowni oraz odrębne wejście i wyjście.
 
 
Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert zespołu Knitter's Band pt. „HISTORIA WIECZNIE ZIELONYCH RETRO PIOSENEK”, który odbędzie się w ramach "Artystycznego Lata Pasłęk 2020" dnia 23 SIERPNIA 2020 o godz. 17:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym na Placu Tysiąclecia.
 
Wstęp wolny! 
 
 
Formacja Retro Piosenki Knitter’s Band wystąpi w składzie:
Izabela Charmuszko - wokal,
Roman Apoloniusz Knitter - lider formacji, wokal, gitara jazzowa, aranżacje muzyczne,
Stanisław Żylis - bass, 
Wojciech Szewczyński - instrumenty perkusyjne,
Gościnnie wystąpi Grzegorz Jundziłł - instrumenty klawiszowe
Koncert poprowadzi Anna Mastalerz.
 
 
 
Formacja Retro Piosenki Knitter’s Band:
 
Autorski koncert „Z Piosenką od Paryża do Broadway’u” elbląskiego barda Romana Apoloniusza Knitter jaki się odbył w 2016 r. w sali Biblioteki Elbląskiej był początkiem Formacji Piosenki Jazzowej Knitter’s Jazz Band złożonej z doświadczonych muzyków z Elbląga oraz Pasłęka.                                        
 
Po dwóch latach w 2018 r. lider formacji przedstawił kolejny autorski koncert „Historia Wiecznie Zielonych Piosenek Old Jazzu i Latin Jazzu” złożony z evergreenów światowej piosenki swingowej oraz latino jazzu. Program został zaprezentowany m.in. na  XXI Letnim Salonie Muzycznym Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz na koncercie finałowym „Artystyczne Lato Pasłęk 2018”.
 
Od koncertu na III Gali Wolontariatu w 2018 powyższy program jest poszerzany o repertuar polskiej piosenki swingowej okresu międzywojennego oraz polskiej retro piosenki toteż przyjmując nazwę Formacja Retro Piosenki Knitter’s Band w składzie:
Izabela Charmuszko  wokal
Stanisław Żylis  bass
Wojciech Szewczyński  instrumenty perkusyjne
i lider Knitter’s Band,- Roman Apoloniusz Knitter - gitara jazz’owa i wokal.
 
Zespół nawiązał współpracę muzyczną ze znanymi sideman’ami 
- Łukasz Pacer - saksofon tenorowy, altowy i sopranowy,
- Ggrzegorz Jundził - instrumenty klawiszowe
 
ŚPIEWAMY I GRAMY:  Autorskie programy koncertowe, w których występują największe uznane w świecie evergreen’y wszech czasów począwszy od Broadway’u i polskiej piosenki swingowej okresu międzywojennego do polskiej retro piosenki. Repertuar piosenki jazzowej w rytmach swingu czy latin jazzu (bossa novy) zawsze był synonimem wolności.                              
 
Stałą siedzibą Formacji Piosenki Jazzowej Knitter’s Jazz Band jest Pasłęcki Ośrodek Kultury.
    

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 53

Miesiąc 429

Od początku 2458402