PASŁĘCKI KONCERT NOWOROCZNY 2019

koncert noworoczny 19 00sBurmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają Państwa na Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019 pn. "Kinowe brzmienia z Tomaszem Stockingerem i Elbląską Orkiestrą Kameralną", który odbędzie się 20 stycznia 2019 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2018". Jest to czwarta edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.

Wstęp na koncert tylko po okazaniu darmowej wejściówki - do odbioru w sekretariacie Pasłęckiego Ośrodka Kultury od 16 stycznia 2019r.

Serdecznie zapraszamy. 

 

 

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza melomanów do udziału w muzycznej uczcie, okraszonej słowem i obrazem. Przypomnimy sobie szlagiery, które wywarły największy wpływ na kinematografię XX wieku. Zrobimy to w doborowym towarzystwie Stefana Gąsieńca i Tomasza Stockingera.

 

Orkiestra nie po raz pierwszy zmierzy się z repertuarem, który większość osób kojarzy z salą kinową. Tym razem elbląscy instrumentaliści zaprezentują utwory, które łączyły świat muzyki i świat filmu na przestrzeni kilku dekad. Najpierw, w rytmie tanga Por Una Cabeza z filmu "Zapach kobiety", odkryjemy historię pewnego niewidomego podpułkownika i jego młodego opiekuna. Później, za sprawą ragtime’u The Entertainer z filmu „Żądło”, przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych lat 30. i środowiska przedsiębiorczych złodziejaszków. Nie zabraknie także polskich akcentów – na scenie zabrzmią m.in. walce z filmów „Noce i dnie” i „Trędowata”. Przewodnikami po świecie kinowych szlagierów będą uznani artyści. Koncert poprowadzi znany aktor serialowy, filmowy i teatralny, Tomasz Stockinger. Wtórował im zaś będzie ceniony kompozytor i pianista jazzowy, Stefan Gąsieniec.

 

Wykonawcy:

Stefan Gąsieniec – pianista

Tomasz Stockinger - prowadzenie

Elbląska Orkiestra Kameralna

 

W programie m.in.:

Krzesimir Dębski – Cantabile

Władysław Szpilman - W małym kinie

Fryderyk Chopin - Nokturn cis-moll z filmu Pianista

Scott Joplin - Ragtime Elite Syncopations

Waldemar Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom

Waldemar Kazanecki - Walc z filmu Noce i dnie

Scott Joplin - RagtimeThe easy Winners

George Gershwin - Summertime z opery Porgy and Bess

Włodzimierz Korcz - Lata dwudzieste - lata trzydzieste

Mirosław Gąsieniec - Tango z filmu Strachy

Mirosław Gąsieniec - Taniec hiszpański z filmu Strachy

Wojciech Kilar - Walc z filmu Trędowata

Scott Joplin - Ragtime The Entertainer z filmu Żądło

Carlos Gardel - Tango Por Una Cabeza z filmu Zapach kobiety

 

 

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Licznik odwiedzin

Dziś 45

Miesiąc 1548

Od początku 2405898